piątek, 20 września 2019

,,MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK''

Miło jest nam poinformować, że nasza Biblioteka przystąpiła do ogólnopolskiego programu organizowanego przez Instytut Książki  ,,MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK''.
Projekt ten skierowany jest do dzieci w wieku od 3 do 6 lat i ich rodziców.
Zachęcamy rodziców i dzieci do odwiedzenia biblioteki, gdzie Mały Czytelnik, otrzyma Wyprawkę czytelniczą, a w nim Kartę Małego Czytelnika oraz książkę dopasowaną do jego wieku i zainteresowań w prezencie.
W karcie Mały Czytelnik będzie zbierał pieczątki za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem jednej książki z księgozbioru dziecięcego, a po uzbieraniu 10 pieczątek otrzyma imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.
Celem projektu jest nie tylko wzrost czytelnictwa. Najważniejsze jednak jest aby rodzice spędzali czas z dziećmi :poza domem w drodze do biblioteki, w bibliotece wspólnie wybierając książki, a w domu przy wspólnym czytaniu.Aby rozmawiali o przeczytanych książkach i znajdowali w nich ciekawe tematy, dzięki którym dziecko rozwinie wiedzę, słownictwo i kreatywność.
Wierzymy , że uczestnictwo w projekcie to ,,mądra decyzja,, Czytanie jest bezpłatne, a biblioteki dostępne dla wszystkich, bez względu na możliwości finansowe rodziny.
Warto pamiętać, że MIŁOŚĆ DO KSIĄŻEK JEST PREZENTEM NA CAŁE ŻYCIE.
Serdecznie  zapraszamy!
Więcej informacji na stronie :www.wielki-człowiek.pl
Pierwszy mały czytelnik i pierwsza wklejona naklejka.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz